مسائل زناشویی

ریزترین علائم بارداری در هفته اول که نمی‌دانستید.

بارداری و علائم ویژه در هفته نخست

علائم بارداری اولیه می‌تواند از فردی به فرد دیگر و از بارداری به بارداری دیگر متفاوت باشد. ممکن است قبل از این‌که بفهمید باردار هستید تغییراتی را در بدن خود احساس کنید یا اصلاً متوجه علائمی نشوید. خوب است که ریزترین علائم بارداری را بدانیم که تا بتوانیم در همان هفته اول به تشخیص قطعی باراداری برسیم. علائم اوایل بارداری شامل عقب افتادن قاعدگی، نیاز به دفع بیشتر ادرار کردن، حساس شدن سینه‌ها، احساس خستگی و تهوع صبحگاهی است.

البته عدم قاعدگی همیشه اولین علامت بارداری نیست. ریزترین علائم بارداری می‌توانند نشان دهنده بارداری قبل از پریود باشند. اگر می‌خواهید باردار شوید، یک یا دو هفته قبل از اینکه عادت ماهانه خود را داشته باشید، به دنبال این علائم اولیه بارداری باشید.

علائم رایج بارداری چیست؟

هر فردی در زمان‌های مختلف علائم بارداری متفاوتی دارد. مهم است که یک بارداری را با بارداری دیگر مقایسه نکنید زیرا علائم بارداری بسیار متفاوت است. علائم اولیه بارداری بسیاری وجود دارد که ممکن است از آن‌ها آگاه باشید یا ندانید.

ریزترین علائم بارداری عبارتند از

 • عقب افتادن قاعدگی

شایع‌ترین و بارزترین علامت بارداری عدم پریود است. هنگامی‌که لقاح اتفاق می‌افتد، بدن شما هورمون‌هایی تولید می‌کند که تخمک‌گذاری و ریزش پوشش داخلی رحم را متوقف می‌کند. این به این معنی است که چرخه قاعدگی شما متوقف شده است و تا پس از تولد نوزاد دیگر پریود نخواهید شد؛ اما پریود نشدن همیشه نشانه بارداری نیست. همچنین ممکن است به دلیل استرس، ورزش بیش از حد، رژیم غذایی، عدم تعادل هورمونی و سایر عواملی که می‌توانند باعث پریودهای نامنظم شوند، پریود خود را از دست بدهید.

 • سفرهای مکرر به دستشویی

حتی ممکن است متوجه شوید که قبل از اینکه قاعدگی خود را از دست بدهید، باید بیشتر ادرار کنید. این به این دلیل است که شما خون بیشتری نسبت به قبل دارید. در دوران بارداری، خون‌رسانی بدن شما افزایش می‌یابد. کلیه‌های شما خون شما را فیلتر می‌کنند و مواد زائد اضافی را حذف می‌کنند. این مواد زائد به شکل ادرار از بدن شما خارج می‌شوند. هر چه خون بیشتر در بدن شما باشد، به ادرار بیشتری نیاز دارید.

 • خستگی (احساس خستگی)

بسیاری از افراد در ابتدای بارداری احساس خستگی زیادی می‌کنند. این علامت بارداری به دلیل سطح بالای هورمون پروژسترون ایجاد می‌شود؛ مانند سایر علائم اولیه بارداری، خستگی در سه ماهه دوم (پس از 13 هفته بارداری) بهبود می‌یابد. با این حال، برای بسیاری از افراد در سه ماهه سوم بازمی‌گردد.

 • تهوع صبح (و ظهر و شب)

علائم بارداری می‌تواند در هرزمانی از شبانه‌روز ظاهر شود. حالت تهوع ممکن است بعد از دو هفته بارداری رخ دهد. همه افراد حالت تهوع را تجربه نمی‌کنند و درجه تهوع متفاوت است. ممکن است حالت تهوع داشته باشید، اما استفراغ نکنید.

 • سینه‌های دردناک (و متورم)

سینه‌های شما ممکن است در دوران بارداری حساس شوند. درد می‌تواند شبیه احساس سینه‌های شما قبل از پریود باشد، حتی بیشتر. آرئول (ناحیه اطراف نوک پستان) نیز ممکن است شروع به تیره شدن و بزرگ شدن کند. این درد موقتی است و با عادت کردن بدن به هورمون‌های افزایش یافته از بین می‌رود. همچنین ممکن است متوجه شوید که سینه‌هایتان بزرگ‌تر و سینه‌بندتان تنگ‌تر از حد معمول است.

ریزترین علائم بارداری در هفته اول

ریزترین علائم بارداری در همان هفته اول را بشناسید

برخی از ریزترین علائم بارداری چیست؟

برخی از ریزترین علائم بارداری اولیه وجود دارد که طبیعی نیستند؛ مانند اکثر علائم طبیعی، این علائم بارداری ممکن است رخ دهد یا نباشد. مهم است که به یاد داشته باشید که همه افراد متفاوت هستند و علائم بارداری متفاوتی دارند. علائم شایع اولیه بارداری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • لکه بینی از ریزترین علائم بارداری در هفته اول

خونریزی خفیف (لکه بینی) می‌تواند نشانه‌ای از لانه گزینی جنین در دیواره رحم باشد. کاشت تقریباً 10 روز پس از لقاح انجام می‌شود. خونریزی لانه گزینی شبیه قطرات کوچک خون یا ترشحات قهوه‌ای رنگ از واژن است.

 • میل به غذا، گرسنگی مداوم و بیزاری از غذا

غذا در اوایل بارداری می‌تواند مشکل‌ساز باشد. برخی از افراد به غذاهای خاصی میل می‌کنند یا دائماً گرسنه هستند. درحالی‌که برخی از غذاها و طعم‌ها ممکن است در مراحل اولیه بارداری عالی به نظر برسند، برخی دیگر به طور ناگهانی طعم بدی دارند.

 • طعم فلزی در دهان

بسیاری از افراد گزارش می‌دهند که در مراحل اولیه بارداری طعم فلزی در دهان خود می‌گیرند. می‌تواند طعمی شبیه انبوه پول در دهان شما داشته باشد.

حالت تهوع از علائم تیپیکال بارداری

حالت تهوع از علائم تیپیکال بارداری

 • سردرد و سرگیجه

سردرد و سرگیجه در دوران بارداری شایع است. این به دلیل تغییرات هورمونی در بدن شما و افزایش جریان خون اتفاق می‌افتد.

 • گرفتگی

ممکن است گرفتگی‌های خفیف مانند پریود را تجربه کنید که برای چند روز می‌آیند و می‌روند.

 • نوسانات خلقی

با ادامه نوسانات هورمونی، ممکن است نوسانات خلقی را نیز تجربه کنید. اگر شما یک مرد هستید که این مقاله را در ایران کاندوم می‌خوانید، حتماً در این دوران لازم است که نحوه خنداندن و جذب خانم‌ها را یاد بگیرید ! پس مقاله مرتبطش را در سایت ما بخوانید.

 • احتقان

برخی از افراد در اوایل بارداری به دلیل افزایش سطح هورمون و خون دچار گرفتگی بینی می‌شوند. غشاهای مخاطی بینی شما خشک می‌شود و خونریزی شدید می‌کند.

 • نفخ هم از علائم ریز بارداری است

نوسانات هورمونی می‌تواند باعث شود معده شما احساس نفخ کرده و باعث شود گاز بیشتری نسبت به معمول دفع کنید.

 • آکنه یا تغییرات پوستی

افزایش سطح هورمون و حجم خون شما مسئول هرگونه تغییر پوستی است که متوجه می‌شوید.

بیبی چک

یکی از دقیق‌ترین بی بی چک های موجود در جهان. جهت خرید و اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید

حرف آخر درباره ریزترین علائم بارداری

اگر فکر می‌کنید ممکن است باردار باشید یک تست بارداری در خانه انجام دهید. آن‌ها در اکثر داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی موجود هستند و در صورت استفاده صحیح بسیار دقیق هستند. به گفته مشاورین متخصص ایران کاندوم، تنها راه برای اطمینان از اینکه باردار هستید، انجام آزمایش بارداری یا تست Beta HCG در خون است. ما در ایران کاندوم، یکی از دقیق‌ترین بیبی چک‌ موجود در بازار جهان را داریم، که اگر پس از دفع ادرار روی آن، جواب مثبت به شما دهد، احتمال خطای آن کمتر 0.1% است و اگر پس از دفع ادرار روی آن به شما پاسخ منفی دهد، احتمال خطای آن کمتر 3% است. لذا بدون هزینه و صرف وقت، فوراً وضعیت را متوجه می‌شوید.

اگر به مطالعه منابع انگلیسی پیرامون ریزترین علائم بارداری علاقه دارید، این لینک برای شما مفید است.

Abstract in English:

Early pregnancy symptoms can vary from person to person and from pregnancy to pregnancy. You may feel changes in your body before you know you are pregnant, or you may not notice any symptoms at all. It is good to know the smallest signs of pregnancy so that we can reach a definite diagnosis of pregnancy in the first week. Early pregnancy symptoms include missed periods, need to urinate more, breast tenderness, feeling tired, and morning sickness.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *